ἐρύω VERB
Count: 965
ShortDef
to drag along the ground, drag, draw
protect, guard
Dictionaries
LSJ (ἐρύω)
LSJ (ἐρύω)
Slater Pindar (ἐρύω)
Middle Liddell (ἐρύω)
Active
| PRIMARY INDICATIVE | SECONDARY INDICATIVE | SUBJUNCTIVE | OPTATIVE | IMPERATIVE | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
| INF |
ἐρύειν
4
|
|||||
| 1SG |
ἔρυον
1
|
|||||
| 2SG | ||||||
| 3SG |
ἐρύει
3
|
εἴρυε
1
εἴρυεν
1
|
||||
| 1DU | ||||||
| 2DU | ||||||
| 3DU | ||||||
| 1PL | ||||||
| 2PL | ||||||
| 3PL |
ἐρύουσι
5
ἐρύουσιν
4
|
ἔρυον
2
εἴρυον
1
|
ἐρύωσιν
2
|
Participles — Masculine
| SG | DU | PL | TOTAL | |
|---|---|---|---|---|
| NOM |
ἐρύων
6
|
ἐρύοντες
4
|
||
| ACC |
ἐρύοντα
5
|
ἐρύοντας
1
|
||
| GEN | ||||
| DAT |
ἐρύοντι
1
|
|||
| VOC | ||||
| TOTAL | [] | [] | [] |
Participles — Feminine
| SG | DU | PL | TOTAL | |
|---|---|---|---|---|
| NOM |
ἐρύουσα
1
|
|||
| ACC | ||||
| GEN | ||||
| DAT | ||||
| VOC | ||||
| TOTAL | [] | [] | [] |
Middle (m) ???
| PRIMARY INDICATIVE | SECONDARY INDICATIVE | SUBJUNCTIVE | OPTATIVE | IMPERATIVE | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
| INF |
ῥύεσθαι
26
ἔρυσθαι
9
εἴρυσθαι
8
ἐρύεσθαι
4
ῥύεσθαί
2
ἑρύεσθαι
1
|
|||||
| 1SG |
ῥύομ’
1
ῥύομαί
1
ῥύομαι
1
|
|||||
| 2SG |
ῥύῃ
1
|
ῥύου
2
ῥύεο
1
|
||||
| 3SG |
ῥύεται
60
εἰρύεται
11
ῥύεταί
5
ἔρυται
1
|
ῥύετ’
2
ἐρύετο
2
ἐρρύετο
2
ῥύετο
1
ἐρρύεθ’
1
|
εἰρύηται
2
|
ῥύοιτο
1
ῥύοιτό
1
ἐρύοιτο
1
εἰρύοιτο
1
|
||
| 1DU | ||||||
| 2DU | ||||||
| 3DU | ||||||
| 1PL |
ῥυόμεθ’
1
|
ῥυώμεθα
1
|
||||
| 2PL |
ῥύεσθε
1
|
ῥύοισθε
2
|
ῥύεσθε
1
|
|||
| 3PL |
ῥύονται
20
ῥύονταί
2
ἐρύονται
2
|
ῥύοντο
1
ῥύοντό
1
εἴρυντο
1
ἐρύοντο
1
|
ῥύωνται
1
|
ῥυοίατο
1
|
Participles — Masculine
| SG | DU | PL | TOTAL | |
|---|---|---|---|---|
| NOM |
ῥυόμενος
8
ῥυόμενός
6
|
ῥυόμενοί
2
ῥυόμενοι
2
|
||
| ACC |
ῥυόμενον
3
ῥυόμενόν
1
|
ῥυομένως
1
|
||
| GEN |
ῥυομένου
4
|
ῥυομένων
1
|
||
| DAT | ||||
| VOC | ||||
| TOTAL | [] | [] | [] |
Participles — Feminine
| SG | DU | PL | TOTAL | |
|---|---|---|---|---|
| NOM |
ῥυομένη
8
|
|||
| ACC | ||||
| GEN | ||||
| DAT |
ῥυομένῃ
1
|
|||
| VOC | ||||
| TOTAL | [] | [] | [] |
Participles — Neuter
| SG | DU | PL | TOTAL | |
|---|---|---|---|---|
| NOM | ||||
| ACC | ||||
| GEN | ||||
| DAT |
ῥυομένῳ
1
|
|||
| VOC | ||||
| TOTAL | [] | [] | [] |
Active
| PRIMARY INDICATIVE | SECONDARY INDICATIVE | SUBJUNCTIVE | OPTATIVE | IMPERATIVE | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
| INF | ||||||
| 1SG | ||||||
| 2SG | ||||||
| 3SG | ||||||
| 1DU | ||||||
| 2DU | ||||||
| 3DU | ||||||
| 1PL | ||||||
| 2PL | ||||||
| 3PL |
ἐρύουσι
2
ἐρύουσιν
1
|
Middle
| PRIMARY INDICATIVE | SECONDARY INDICATIVE | SUBJUNCTIVE | OPTATIVE | IMPERATIVE | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
| INF |
ῥύσεσθαί
2
ῥύσεσθαι
2
ἐρύεσθαι
1
|
|||||
| 1SG |
ῥύσομαι
4
|
|||||
| 2SG |
ῥύσῃ
2
ἐρύσσεαι
1
|
|||||
| 3SG |
ῥύσεται
38
ῥύσεταί
5
|
|||||
| 1DU | ||||||
| 2DU | ||||||
| 3DU | ||||||
| 1PL |
ῥυσόμεθα
1
|
|||||
| 2PL | ||||||
| 3PL |
ῥύσονται
2
|
Participles — Masculine
| SG | DU | PL | TOTAL | |
|---|---|---|---|---|
| NOM | ||||
| ACC | ||||
| GEN | ||||
| DAT | ||||
| VOC | ||||
| TOTAL | [] | [] | [] |
Participles — Feminine
| SG | DU | PL | TOTAL | |
|---|---|---|---|---|
| NOM | ||||
| ACC | ||||
| GEN | ||||
| DAT | ||||
| VOC | ||||
| TOTAL | [] | [] | [] |
Active
| PRIMARY INDICATIVE | SECONDARY INDICATIVE | SUBJUNCTIVE | OPTATIVE | IMPERATIVE | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
| INF |
εἰρύσαι
8
ἐρύσσαι
8
ἐρύσαι
5
εἰρύσσαι
1
|
|||||
| 1SG |
εἴρυσα
1
ἔρυσσα
1
|
ἐρύσαιμ’
2
|
||||
| 2SG |
εἴρυσσας
1
|
εἰρύσῃς
1
ἐρύσσῃς
1
|
ἐρύσαις
2
|
εἴρυσον
1
|
||
| 3SG |
εἴρυσε
5
εἴρυσεν
5
εἴρυσσέν
3
ἔρυσεν
2
εἴρυσσε
2
ἔρυσσεν
2
εἴρυσσεν
2
ἔρυσε
1
εἴρυσέ
1
|
εἰρύσῃ
12
ἐρύσῃ
2
ἐρύσει
1
|
ἐρύσαι
1
ἐρύσσαι
1
|
εἰρυσάτω
1
|
||
| 1DU | ||||||
| 2DU | ||||||
| 3DU | ||||||
| 1PL |
ἐρύσομεν
1
|
|||||
| 2PL |
ἐρύσαιτ’
1
|
ἐρύσσατε
1
|
||||
| 3PL |
ἔρυσσαν
7
εἴρυσαν
6
ἔρυσαν
5
εἴρυσσαν
2
ἔρυσάν
1
|
ἐρύσωσι
3
εἰρύσωσι
1
ἐρύσσωσ’
1
ἐρύσωσιν
1
|
Participles — Masculine
| SG | DU | PL | TOTAL | |
|---|---|---|---|---|
| NOM |
ἐρύσσας
4
ἐρύσας
3
εἰρύσσας
1
|
ἐρύσαντες
12
|
||
| ACC |
ἐρύσαντα
1
|
|||
| GEN | ||||
| DAT | ||||
| VOC | ||||
| TOTAL | [] | [] | [] |
Participles — Feminine
| SG | DU | PL | TOTAL | |
|---|---|---|---|---|
| NOM |
ἐρύσασ’
1
|
|||
| ACC | ||||
| GEN | ||||
| DAT | ||||
| VOC | ||||
| TOTAL | [] | [] | [] |
Participles — Neuter
| SG | DU | PL | TOTAL | |
|---|---|---|---|---|
| NOM |
ἐρύσαντα
1
|
|||
| ACC | ||||
| GEN | ||||
| DAT | ||||
| VOC | ||||
| TOTAL | [] | [] | [] |
Middle
| PRIMARY INDICATIVE | SECONDARY INDICATIVE | SUBJUNCTIVE | OPTATIVE | IMPERATIVE | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
| INF |
ῥύσασθαι
38
ῥύσασθαί
3
ῥῦσθαι
1
|
|||||
| 1SG |
ῥυσάμην
1
|
ῥυσαίμην
1
|
||||
| 2SG |
ἐρρύσω
10
ἔρυσο
1
ἐρύσαο
1
εἰρύσαο
1
|
ἐρύσσεαι
1
|
ἐρύσαιο
1
|
ῥῦσαι
19
ῥῦσαί
11
|
||
| 3SG |
ἐρρύσατο
96
ἐρύσατο
13
ἔρυτο
11
ἐρύσσατο
9
ῥύσατο
4
εἴρυτο
3
εἰρύσατο
3
ἐρρύσατό
3
ῥύσατ’
2
εἰρύσατ’
2
ἔρυτ’
1
ῥύσαθ’
1
εἰρύσαθ’
1
ἐρρύσατ’
1
|
ῥύσηται
9
ῥύσηταί
1
ἐρύσηται
1
|
ῥύσαιτο
9
ἐρύσαιτο
3
ἐρύσαιτ’
3
ῥύσαιτό
2
ῥύσαιτ’
2
|
ῥυσάσθω
2
|
||
| 1DU | ||||||
| 2DU | ||||||
| 3DU |
ῥυσάσθην
1
|
|||||
| 1PL |
ῥυσάμεθα
2
|
ῥυσώμεθ’
1
|
||||
| 2PL |
ῥύσασθε
7
ἐρύσασθε
1
|
|||||
| 3PL |
ἐρύσαντο
14
ἐρρύσαντο
12
ἐρύσαντό
5
ἔρυντο
3
ῥύατ’
2
|
ῥύσωνται
2
|
Participles — Masculine
| SG | DU | PL | TOTAL | |
|---|---|---|---|---|
| NOM |
ἐρυσσάμενος
23
|
|||
| ACC | ||||
| GEN | ||||
| DAT |
ῥυσαμένῳ
3
|
|||
| VOC | ||||
| TOTAL | [] | [] | [] |
Participles — Feminine
| SG | DU | PL | TOTAL | |
|---|---|---|---|---|
| NOM |
ῥυσαμένη
3
ῥυσαμένα
1
|
|||
| ACC | ||||
| GEN | ||||
| DAT | ||||
| VOC | ||||
| TOTAL | [] | [] | [] |
Middle (m) ???
| PRIMARY INDICATIVE | SECONDARY INDICATIVE | SUBJUNCTIVE | OPTATIVE | IMPERATIVE | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
| INF | ||||||
| 1SG | ||||||
| 2SG |
εἴρυσο
1
|
|||||
| 3SG |
εἴρυτο
4
|
|||||
| 1DU | ||||||
| 2DU | ||||||
| 3DU | ||||||
| 1PL | ||||||
| 2PL | ||||||
| 3PL |
εἰρύαται
10
εἰρύατ’
1
|
εἰρύατο
3
εἴρυντο
2
|
Participles — Feminine
| SG | DU | PL | TOTAL | |
|---|---|---|---|---|
| NOM |
εἰρυμένη
1
|
|||
| ACC | ||||
| GEN | ||||
| DAT | ||||
| VOC | ||||
| TOTAL | [] | [] | [] |
Future Passive
| PRIMARY INDICATIVE | SECONDARY INDICATIVE | SUBJUNCTIVE | OPTATIVE | IMPERATIVE | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
| INF | ||||||
| 1SG | ||||||
| 2SG | ||||||
| 3SG | ||||||
| 1DU | ||||||
| 2DU | ||||||
| 3DU | ||||||
| 1PL | ||||||
| 2PL | ||||||
| 3PL |
Aorist Passive
| PRIMARY INDICATIVE | SECONDARY INDICATIVE | SUBJUNCTIVE | OPTATIVE | IMPERATIVE | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
| INF |
ῥυσθῆναι
8
ῥυσθῆναί
2
|
|||||
| 1SG |
ἐρύσθην
1
|
ῥυσθῶ
1
|
||||
| 2SG | ||||||
| 3SG |
ἐρρύσθη
4
|
ῥυσθῇ
1
|
||||
| 1DU | ||||||
| 2DU | ||||||
| 3DU | ||||||
| 1PL |
ῥυσθῶμεν
4
|
|||||
| 2PL | ||||||
| 3PL |
Participles — Masculine
| SG | DU | PL | TOTAL | |
|---|---|---|---|---|
| NOM |
ῥυσθεὶς
2
ἐρυσθεὶς
1
|
|||
| ACC | ||||
| GEN | ||||
| DAT |
ῥυσθεῖσι
1
|
|||
| VOC | ||||
| TOTAL | [] | [] | [] |
Participles — Feminine
| SG | DU | PL | TOTAL | |
|---|---|---|---|---|
| NOM | ||||
| ACC | ||||
| GEN | ||||
| DAT | ||||
| VOC | ||||
| TOTAL | [] | [] | [] |
Form List
| form | parse | count |
|---|---|---|
| ἐρύειν | PRES ACT INF | 4 |
| εἰρύμεναι | PRES ACT INF | 1 |
| ῥύεσθαι | PRES MID INF | 26 |
| ἔρυσθαι | PRES MID INF | 9 |
| εἴρυσθαι | PRES MID INF | 8 |
| ἐρύεσθαι | PRES MID INF | 4 |
| εἰρύεσθαι | PRES MID INF | 3 |
| ῥύεσθαί | PRES MID INF | 2 |
| ἑρύεσθαι | PRES MID INF | 1 |
| ἐρύει | PRES ACT 3SG IND | 3 |
| ἐρύουσι | PRES ACT 3PL IND | 5 |
| ἐρύουσιν | PRES ACT 3PL IND | 4 |
| ῥύομ’ | PRES MID 1SG IND | 1 |
| ῥύομαί | PRES MID 1SG IND | 1 |
| ῥύομαι | PRES MID 1SG IND | 1 |
| ῥύῃ | PRES MID 2SG IND | 1 |
| ῥύεται | PRES MID 3SG IND | 60 |
| εἰρύεται | PRES MID 3SG IND | 11 |
| ῥύεταί | PRES MID 3SG IND | 5 |
| ἔρυται | PRES MID 3SG IND | 1 |
| ῥυόμεθ’ | PRES MID 1PL IND | 1 |
| εἰρυόμεσθα | PRES MID 1PL IND | 1 |
| ῥύεσθε | PRES MID 2PL IND | 1 |
| ῥύονται | PRES MID 3PL IND | 20 |
| ῥύονταί | PRES MID 3PL IND | 2 |
| ἐρύονται | PRES MID 3PL IND | 2 |
| εἰρύονται | PRES MID 3PL IND | 1 |
| ῥύου | PRES MID 2SG IMP | 2 |
| ῥύεο | PRES MID 2SG IMP | 1 |
| ῥύεσθε | PRES MID 2PL IMP | 1 |
| ἐρύωσιν | PRES ACT 3PL SBJV | 2 |
| εἰρύηται | PRES MID 3SG SBJV | 2 |
| ῥυώμεθα | PRES MID 1PL SBJV | 1 |
| ῥύωνται | PRES MID 3PL SBJV | 1 |
| ῥύοιτο | PRES MID 3SG OPT | 1 |
| ῥύοιτό | PRES MID 3SG OPT | 1 |
| ἐρύοιτο | PRES MID 3SG OPT | 1 |
| εἰρύοιτο | PRES MID 3SG OPT | 1 |
| ῥύοισθε | PRES MID 2PL OPT | 2 |
| ῥυοίατο | PRES MID 3PL OPT | 1 |
| ἐρύων | PRES ACT NOM.SG MASC PTCP | 6 |
| ἐρύοντα | PRES ACT ACC.SG MASC PTCP | 5 |
| ἐρύοντι | PRES ACT DAT.SG MASC PTCP | 1 |
| ἐρύοντες | PRES ACT NOM.PL MASC PTCP | 4 |
| ἐρύοντας | PRES ACT ACC.PL MASC PTCP | 1 |
| ἐρύουσα | PRES ACT NOM.SG FEM PTCP | 1 |
| ῥυόμενος | PRES MID NOM.SG MASC PTCP | 8 |
| ῥυόμενός | PRES MID NOM.SG MASC PTCP | 6 |
| ῥυόμενον | PRES MID ACC.SG MASC PTCP | 3 |
| ῥυόμενόν | PRES MID ACC.SG MASC PTCP | 1 |
| ῥυομένου | PRES MID GEN.SG MASC PTCP | 4 |
| ῥυόμενοί | PRES MID NOM.PL MASC PTCP | 2 |
| ῥυόμενοι | PRES MID NOM.PL MASC PTCP | 2 |
| ῥυομένους | PRES MID ACC.PL MASC PTCP | 2 |
| ῥυομένως | PRES MID ACC.PL MASC PTCP | 1 |
| ῥυομένων | PRES MID GEN.PL MASC PTCP | 1 |
| ῥυομένη | PRES MID NOM.SG FEM PTCP | 8 |
| ῥυομένῃ | PRES MID DAT.SG FEM PTCP | 1 |
| εἰρυομένου | PRES MID GEN.SG NEUT PTCP | 1 |
| ῥυομένῳ | PRES MID DAT.SG NEUT PTCP | 1 |
| ἔρυον | IMPRF ACT 1SG IND | 1 |
| εἴρυε | IMPRF ACT 3SG IND | 1 |
| εἴρυεν | IMPRF ACT 3SG IND | 1 |
| ἔρυον | IMPRF ACT 3PL IND | 2 |
| εἴρυον | IMPRF ACT 3PL IND | 1 |
| ῥύετ’ | IMPRF MID 3SG IND | 2 |
| ἐρύετο | IMPRF MID 3SG IND | 2 |
| ἐρρύετο | IMPRF MID 3SG IND | 2 |
| ῥύετο | IMPRF MID 3SG IND | 1 |
| ἐρρύεθ’ | IMPRF MID 3SG IND | 1 |
| ῥύοντο | IMPRF MID 3PL IND | 1 |
| ῥύοντό | IMPRF MID 3PL IND | 1 |
| εἴρυντο | IMPRF MID 3PL IND | 1 |
| ἐρύοντο | IMPRF MID 3PL IND | 1 |
| ῥύσεσθαί | FUT MID INF | 2 |
| ῥύσεσθαι | FUT MID INF | 2 |
| ἐρύεσθαι | FUT MID INF | 1 |
| ἐρύσσεσθαι | FUT MID INF | 1 |
| ἐρύουσι | FUT ACT 3PL IND | 2 |
| ἐρύουσιν | FUT ACT 3PL IND | 1 |
| ῥύσομαι | FUT MID 1SG IND | 4 |
| ῥύσῃ | FUT MID 2SG IND | 2 |
| ἐρύσσεαι | FUT MID 2SG IND | 1 |
| ῥύσεται | FUT MID 3SG IND | 38 |
| ῥύσεταί | FUT MID 3SG IND | 5 |
| ἐρύσσεται | FUT MID 3SG IND | 1 |
| ῥυσόμεθα | FUT MID 1PL IND | 1 |
| ῥύσονται | FUT MID 3PL IND | 2 |
| εἰρύσσονται | FUT MID 3PL IND | 1 |
| ῥυσόμενος | FUT MID NOM.SG MASC PTCP | 3 |
| ῥυσούμενος | FUT MID NOM.SG MASC PTCP | 1 |
| ῥυσομένου | FUT MID GEN.SG MASC PTCP | 2 |
| ῥυσομένους | FUT MID ACC.PL MASC PTCP | 1 |
| ῥυσόμεναι | FUT MID NOM.PL FEM PTCP | 1 |
| εἰρύσαι | AOR ACT INF | 8 |
| ἐρύσσαι | AOR ACT INF | 8 |
| ἐρύσαι | AOR ACT INF | 5 |
| εἰρύσσαι | AOR ACT INF | 1 |
| ῥύσασθαι | AOR MID INF | 38 |
| ῥύσασθαί | AOR MID INF | 3 |
| ἐρύσασθαι | AOR MID INF | 3 |
| ἐρύσσασθαι | AOR MID INF | 3 |
| εἰρύσσασθαι | AOR MID INF | 2 |
| ῥῦσθαι | AOR MID INF | 1 |
| εἰρύσασθαι | AOR MID INF | 1 |
| εἴρυσα | AOR ACT 1SG IND | 1 |
| ἔρυσσα | AOR ACT 1SG IND | 1 |
| εἴρυσσας | AOR ACT 2SG IND | 1 |
| εἴρυσε | AOR ACT 3SG IND | 5 |
| εἴρυσεν | AOR ACT 3SG IND | 5 |
| εἴρυσσέν | AOR ACT 3SG IND | 3 |
| ἔρυσεν | AOR ACT 3SG IND | 2 |
| εἴρυσσε | AOR ACT 3SG IND | 2 |
| ἔρυσσεν | AOR ACT 3SG IND | 2 |
| εἴρυσσεν | AOR ACT 3SG IND | 2 |
| ἔρυσε | AOR ACT 3SG IND | 1 |
| εἴρυσέ | AOR ACT 3SG IND | 1 |
| ἐρύσσαμεν | AOR ACT 1PL IND | 2 |
| ἔρυσσαν | AOR ACT 3PL IND | 7 |
| εἴρυσαν | AOR ACT 3PL IND | 6 |
| ἔρυσαν | AOR ACT 3PL IND | 5 |
| εἴρυσσαν | AOR ACT 3PL IND | 2 |
| ἔρυσάν | AOR ACT 3PL IND | 1 |
| ἐρρυσάμην | AOR MID 1SG IND | 7 |
| ῥυσάμην | AOR MID 1SG IND | 1 |
| εἰρυσάμην | AOR MID 1SG IND | 1 |
| ἐρρύσω | AOR MID 2SG IND | 10 |
| ἔρυσο | AOR MID 2SG IND | 1 |
| ἐρύσαο | AOR MID 2SG IND | 1 |
| εἰρύσαο | AOR MID 2SG IND | 1 |
| ἐρρύσατο | AOR MID 3SG IND | 96 |
| ἐρύσατο | AOR MID 3SG IND | 13 |
| ἔρυτο | AOR MID 3SG IND | 11 |
| ἐρύσσατο | AOR MID 3SG IND | 9 |
| ῥύσατο | AOR MID 3SG IND | 4 |
| εἴρυτο | AOR MID 3SG IND | 3 |
| εἰρύσατο | AOR MID 3SG IND | 3 |
| ἐρρύσατό | AOR MID 3SG IND | 3 |
| ῥύσατ’ | AOR MID 3SG IND | 2 |
| εἰρύσατ’ | AOR MID 3SG IND | 2 |
| εἰρύσσατο | AOR MID 3SG IND | 2 |
| ἔρυτ’ | AOR MID 3SG IND | 1 |
| ῥύσαθ’ | AOR MID 3SG IND | 1 |
| εἰρύσαθ’ | AOR MID 3SG IND | 1 |
| ἐρρύσατ’ | AOR MID 3SG IND | 1 |
| ῥυσάσθην | AOR MID 3DU IND | 1 |
| ῥυσάμεθα | AOR MID 1PL IND | 2 |
| ἐρρυσάμεσθα | AOR MID 1PL IND | 1 |
| ἐρρύσασθε | AOR MID 2PL IND | 1 |
| ἐρύσαντο | AOR MID 3PL IND | 14 |
| ἐρρύσαντο | AOR MID 3PL IND | 12 |
| ἐρύσαντό | AOR MID 3PL IND | 5 |
| ἔρυντο | AOR MID 3PL IND | 3 |
| ῥύατ’ | AOR MID 3PL IND | 2 |
| ἐρρύσαντό | AOR MID 3PL IND | 1 |
| εἰρύσσαντο | AOR MID 3PL IND | 1 |
| εἴρυσον | AOR ACT 2SG IMP | 1 |
| εἰρυσάτω | AOR ACT 3SG IMP | 1 |
| ἐρύσσατε | AOR ACT 2PL IMP | 1 |
| ῥῦσαι | AOR MID 2SG IMP | 19 |
| ῥῦσαί | AOR MID 2SG IMP | 11 |
| ῥυσάσθω | AOR MID 3SG IMP | 2 |
| ῥύσασθε | AOR MID 2PL IMP | 7 |
| ἐρύσασθε | AOR MID 2PL IMP | 1 |
| εἰρύσῃς | AOR ACT 2SG SBJV | 1 |
| ἐρύσσῃς | AOR ACT 2SG SBJV | 1 |
| εἰρύσῃ | AOR ACT 3SG SBJV | 12 |
| ἐρύσῃ | AOR ACT 3SG SBJV | 2 |
| ἐρύσει | AOR ACT 3SG SBJV | 1 |
| ἐρύσσομεν | AOR ACT 1PL SBJV | 9 |
| ἐρύσομεν | AOR ACT 1PL SBJV | 1 |
| εἰρύσσομεν | AOR ACT 1PL SBJV | 1 |
| εἰρύσσωμεν | AOR ACT 1PL SBJV | 1 |
| ἐρύσωσι | AOR ACT 3PL SBJV | 3 |
| εἰρύσωσι | AOR ACT 3PL SBJV | 1 |
| ἐρύσσωσ’ | AOR ACT 3PL SBJV | 1 |
| ἐρύσωσιν | AOR ACT 3PL SBJV | 1 |
| εἰρύσσωσι | AOR ACT 3PL SBJV | 1 |
| ἐρύσσεαι | AOR MID 2SG SBJV | 1 |
| ῥύσηται | AOR MID 3SG SBJV | 9 |
| ῥύσηταί | AOR MID 3SG SBJV | 1 |
| ἐρύσηται | AOR MID 3SG SBJV | 1 |
| ἐρύσσεται | AOR MID 3SG SBJV | 1 |
| ῥυσώμεθ’ | AOR MID 1PL SBJV | 1 |
| ῥύσωνται | AOR MID 3PL SBJV | 2 |
| ἐρύσαιμ’ | AOR ACT 1SG OPT | 2 |
| εἰρύσαιμι | AOR ACT 1SG OPT | 1 |
| ἐρύσαις | AOR ACT 2SG OPT | 2 |
| ἐρύσαι | AOR ACT 3SG OPT | 1 |
| ἐρύσσαι | AOR ACT 3SG OPT | 1 |
| ἐρύσαιμεν | AOR ACT 1PL OPT | 2 |
| ἐρύσαιτ’ | AOR ACT 2PL OPT | 1 |
| ῥυσαίμην | AOR MID 1SG OPT | 1 |
| ἐρυσαίμην | AOR MID 1SG OPT | 1 |
| ἐρύσαιο | AOR MID 2SG OPT | 1 |
| ῥύσαιτο | AOR MID 3SG OPT | 9 |
| ἐρύσαιτο | AOR MID 3SG OPT | 3 |
| ἐρύσαιτ’ | AOR MID 3SG OPT | 3 |
| ῥύσαιτό | AOR MID 3SG OPT | 2 |
| ῥύσαιτ’ | AOR MID 3SG OPT | 2 |
| εἰρύσσαιτο | AOR MID 3SG OPT | 2 |
| ἐρυσαίμεθα | AOR MID 1PL OPT | 4 |
| εἰρύσσαισθε | AOR MID 2PL OPT | 1 |
| ἐρυσαίατο | AOR MID 3PL OPT | 1 |
| ἐρύσσας | AOR ACT NOM.SG MASC PTCP | 4 |
| ἐρύσας | AOR ACT NOM.SG MASC PTCP | 3 |
| εἰρύσσας | AOR ACT NOM.SG MASC PTCP | 1 |
| ἐρύσαντα | AOR ACT ACC.SG MASC PTCP | 1 |
| εἰρύσαντα | AOR ACT ACC.SG MASC PTCP | 1 |
| ἐρύσαντες | AOR ACT NOM.PL MASC PTCP | 12 |
| εἰρύσσαντες | AOR ACT NOM.PL MASC PTCP | 2 |
| ἐρύσαντας | AOR ACT ACC.PL MASC PTCP | 1 |
| ἐρύσασ’ | AOR ACT NOM.SG FEM PTCP | 1 |
| εἰρύσσασα | AOR ACT NOM.SG FEM PTCP | 1 |
| ἐρύσαισαι | AOR ACT NOM.PL FEM PTCP | 1 |
| ἐρύσαντα | AOR ACT NOM.PL NEUT PTCP | 1 |
| ἐρυσσάμενος | AOR MID NOM.SG MASC PTCP | 23 |
| ῥυσάμενος | AOR MID NOM.SG MASC PTCP | 9 |
| ῥυσάμενός | AOR MID NOM.SG MASC PTCP | 4 |
| ῥυσάμενον | AOR MID ACC.SG MASC PTCP | 1 |
| ῥυσαμένου | AOR MID GEN.SG MASC PTCP | 3 |
| ῥυσαμένῳ | AOR MID DAT.SG MASC PTCP | 3 |
| ἐρυσσαμένω | AOR MID NOM.DU MASC PTCP | 1 |
| ῥυσάμενοι | AOR MID NOM.PL MASC PTCP | 4 |
| ἐρυσσάμενοι | AOR MID NOM.PL MASC PTCP | 3 |
| ῥυσαμένη | AOR MID NOM.SG FEM PTCP | 3 |
| ῥυσαμένα | AOR MID NOM.SG FEM PTCP | 1 |
| ῥυσαμένης | AOR MID GEN.SG FEM PTCP | 1 |
| ἐρυσσάμεναι | AOR MID NOM.PL FEM PTCP | 2 |
| ῥυσαμένας | AOR MID ACC.PL FEM PTCP | 1 |
| εἰρύαται | PRF MID 3PL IND | 10 |
| εἰρύατ’ | PRF MID 3PL IND | 1 |
| εἴρυσο | PRF MID 2SG IMP | 1 |
| εἰρυμένη | PRF MID NOM.SG FEM PTCP | 1 |
| εἰρυμέναι | PRF MID NOM.PL FEM PTCP | 1 |
| εἴρυτο | PLPRF MID 3SG IND | 4 |
| εἰρύατο | PLPRF MID 3PL IND | 3 |
| εἴρυντο | PLPRF MID 3PL IND | 2 |
| ῥυσθῆναι | AOR PASS INF | 8 |
| ῥυσθῆναί | AOR PASS INF | 2 |
| ἐρύσθην | AOR PASS 1SG IND | 1 |
| ἐρρύσθη | AOR PASS 3SG IND | 4 |
| ἐρρύσθημεν | AOR PASS 1PL IND | 3 |
| ἐρρύσθησαν | AOR PASS 3PL IND | 1 |
| ῥυσθῶ | AOR PASS 1SG SBJV | 1 |
| ῥυσθῇ | AOR PASS 3SG SBJV | 1 |
| ῥυσθῶμεν | AOR PASS 1PL SBJV | 4 |
| ῥυσθείητε | AOR PASS 2PL OPT | 1 |
| ῥυσθεὶς | AOR PASS NOM.SG MASC PTCP | 2 |
| ἐρυσθεὶς | AOR PASS NOM.SG MASC PTCP | 1 |
| ῥυσθέντες | AOR PASS NOM.PL MASC PTCP | 2 |
| ῥυσθέντας | AOR PASS ACC.PL MASC PTCP | 1 |
| ῥυσθεῖσι | AOR PASS DAT.PL MASC PTCP | 1 |
| ἐρυσθεῖσα | AOR PASS NOM.SG FEM PTCP | 1 |
| ῥυσθήσομαι | FUT PASS 1SG IND | 1 |